toner dolum

toner dolum

Bakırköy Renkli toner Dolum

Bakırköy Renkli toner ve Kartuş Dolum Merkezi; Kişilerin ve firmaların renkli toner kartuş ihtiyacını karşılamak üzere Bakırköy merkez`de faaliyet göstermektedir.

Adresimiz : CEVİZLİK MAH HATBOYU ÇIKIŞI SK NO: 38/A BAKIRKÖY / İST

TEL: 0212 543 49 53 – 0212 543 49 53 CEP TEL 0542 345 55 50

OFFİCE MARKET RENKLİ TONER KARTUŞ DOLUM VE YENİLEME MERKEZİ

Bakırköy renkli toner dolum merkezi olarak renkli toner ve kartuş larınızı kapınızdan alıp kapınıza bırakıyor sizi yormuyoruz.

Renkli toner ve kartuş dolumu son derece büyük bir titizlik isteyen bir iş dalıdır. Bu nedenle Bakırköy Renkli toner ve Kartuş Dolum Merkezi olarak müşterilerimizin ihtiyacını en azami sürede kaliteli olarak yerine getirmeyi amaçlıyoruz.

Renkli toner kartuş, yazıcı ve fotokopi makinelerinde, kâğıt üzerinden yazı ve görüntü almakta kullanılan bir çeşit tozdur.

İlk zamanlarda renkli toner basit bir karbon tozuydu.

Daha sonra baskı kalitesini geliştirmek için polimer ile karıştırılmaya başlandı.

Renkli toner partikülleri, yazıcı içerisinde bulunan fırında 180-200 derece arasında ısıtılarak kâğıt üzerine yapıştırılmaktadır.

Standart bir renkli tonerden sayfanın %5 doluluk oranında 2000 sayfa baskı elde edilebilmektedir.

Renkli toner tozunda ki bir taneciğin boyutu 8 ile 10 micrometre arasında değişmektedir.

İlk zamanlarda ki yazıcılarda renkli toner, dışarıdan şişe yardımıyla yazıcı içerisine boşaltılmaktaydı.

Daha sonradan modern makinelerde yazıcılar renkli toner kartus kullanarak baskı işlemini gerçekleştirmeye başladı. Renkli toner tozu çok farklı kimyasallardan oluşan ve birçok çeşiti bulunan bir maddedir.

Çok küçük boyutları olduğu için havada belli bir süre asılı kalır ve zamanla zemine iner. Renkli toner tozunun uzun yıllar solunması ciddi rahatsızlıklar doğurabilir. Renkli toner tozunun göze temas etmesi halinde göz kapakları açık tutularak 10 dakika boyunca gözlerin yıkanması gerekir.

Elbise ya da vücudun herhangi bir yerine renkli toner bulaşması halinde o bölge, soğuk su ile yıkanmalıdır.

Sıcak su ya da ılık su ile yıkanması halinde elbiselerden renkli toneri çıkartmak bir daha mümkün olmayacaktır.

Çünkü renkli toner belli ısıda sıvı ile birleştiğinde eriyerek bulunduğu bölgeye yapışmaktadır.

Birçok anlama gelen “kartuş” kelimesi püskürtmeli yazıcılar söz konusu olduğunda içinde mürekkep barındıran tank-hazne anlamına gelir.

Püskürtmeli yazıcılar kağıda püskürteceği mürekkebi kartuştan temin eder. Mürekkep kartuşları temel olarak mürekkep havuzcuğundan, filtreden ve tahliye deliğinden oluşur.

Bazı kartuşlar mürekkebi tutabilmek için süngere ihtiyaç duyarken bazı kartuşlar süngersiz olarak çalışmaktadır.

Kartuşları birbirinden ayıran bir diğer özellik de yapılarında püskürtme ağzı bulundurup bulundurmadığıdır.

Metal bir plaka olarak görünen püskürtme ağzı kartuşun mürekkep tahliye kısmında bulunur ve kartuşun mürekkep havuzcuğundan alınan mürekkebi yazıcıdan gelen sinyaller doğrultusunda kağıda püskürtür.

Bu sinyaller püskürtme ağzında ani ısı değişimlerine neden olur ve yüzeyde bekleyen mürekkebin minik patlamalarla sıçramasını sağlar. Eğer püskürtme ağzıda yeterli miktarda mürekkep bulunmuyorsa ya da gereğinden fazla ise ve birikme yapıyorsa püskürtme işlemi istenildiği gibi olmaz; dolayısıyla kalite sorunlarına neden olur.

Özetle; yazıcı kartuşları mürekkep püskürtme ağzına tam olarak nüfuz edecek şekilde sadece yeterli miktarda doldurulmalıdır. Püskürtme ağzı kendi üzerinde olmayan kartuşlar sadece mürekkep deposu olarak işlev görür ve baskı kalitesi üzerinde etken değildir.

Püskürtme işlemini yazıcının içindeki hareketli püskürtme kafası yapar. Püskürtme kafası kartuşa tümleşik olmayan bu tür yazıcı modellerinde hareketli püskürtme kafası yedek parça anlamında yüksek maliyetlidir fakat bu durum kartuş maliyetlerini düşürdüğünden bu tip yazıcıların kartuşları daha ekonomik fiyatlara sunulabilmektedir.

Yine de üreticilerin satış politikasının her zaman bu mantıkla uyuşmadığını unutmamak gerekir. Püskürtme kafası kendi üzerinde olan yazıcılar 2 farklı püskürtme teknolojisi kullanırlar; termal püskürtme (HP, Canon, Lexmark, Brother) ve soğuk püskürtme (Epson-Micro Piezzo)…

Termal püskürtme ağızları yüzeydeki mürekkebi ani sıcaklık değişimleriyle ve patlamalarla fırlatırken micro piezzo teknolojisinde mürekkebi ani titreşimlerle fırlatan bir kristal bulunur. Genelde kristalin titreşimiyle kağıda fırlatma tekniği daha güzel sonuçlar verse de termal püskürtme konusunda da zaman içinde iyileştirmeler yapıldığından iki teknik arasında büyük farklar kalmamıştır.

Örneğin; Canon’un bazı 9600dpi çözünürlüklü termal püskürtmeli yazıcıları gayet başarılı çıktılar vermektedir. Günümüzde çoğu kartuş elektronik bir sayaç gibi çalışan çiplere sahiptir.

Bu çiplerin işlevi alınan çıktı tipine ve sayısına göre yazıcıya tahmini mürekkep seviyesini bildirmektir. Böylece kartuşu mürekkepsiz kullanarak püskürtme kafasına zarar verme ihtimali ortadan kaldırılmakta ve yarıda kalan baskı kartuş değişimiyle tamamlanabilmektedir.

Bunlar kartuş çipinin olumlu yönleri olsa da birçok üretici kartuşlardaki çipi aynı zamanda kartuş dolumunu zorlaştırıcı bir faktör olarak da kullanmaktadır.

Bütün üreticiler tükenmiş olarak algılanan kartuşun değiştirilmesini tavsiye ederken yine de bazıları boş kartuşun kullanılmasına basit yöntemlerden sonra izin vermektedir.

Örneğin; HP ya da Canon kartuşların çoğu yazıcı tarafından boş olarak algılansa dahi tekrar tekrar doldurulup kullanılmaktadır.

Bakırköy renkli toner dolum merkezi olarak renkli toner dolumunda  en kaliteli renkli toner tozunu,en kaliteli işçilik ile birleştiriyor, tüm hizmetlerimizde iso standartlarını esas alıyor ve dürüstlükten asla taviz vermiyoruz. inkjet ve laserjet yazıcılarda ,son teknoloji dolum ürünleri ve uyumlu toz,mürekkep tercihlerimizle bugüne kadar müşterilerimize daima aradıklarının üstünde bir hizmet sunduk.

renkli toner dolum ve yazıcı reset hizmetimizden her meslek grubu,başta mali müşavirler,avukatlar,dershaneler,özel sağlık kurumları,özel okullar,kamu kurumları,sürücü kursları büyük memnuniyetle yararlanmaktadır.

sarf malzemeleri kullanırken,tamamen bitmeden doldurtmaya özen gösterin.

üretici firmalar,sıfır malzeme almanız için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar,renkli tonerlere çip takmaktan tutun da,ısıtmalı kapamalar yani vida ile değil,plastik geçmeli kapamalarla renkli toneri açmanın mümkün olmadığı (çok zor olduğu) teknolojiler için kafa yoruyor ve sizi sıfır malzemeye yönlendirmeye yada bizim deyişimizle mahkum etmeye çalışıyorlar.

fakat bizler de,bu hadiseyi çözümlüyor ve müşterilerimize orjinal kalitede çözümler üretmeye gayret ediyoruz. bunun en başında da kaliteli sarf malzeme için kaliteli toz prensibi geliyor. içinizin rahat etmesi için,kendi karımızı en alt düzeye çekerek en kaliteli tozu satın alıyoruz. bu da müşterimizin bizimle bir sefer değil,sürekli çalışması için bir temel şart.

bakırköy hp renkli toner dolumu,hp 1415,hp 2025,hp renkli muadil renkli toner,bakırköy canon renkli toner dolum,,bakırköy konica minolta renkli toner dolum,bakırköy lexmark renkli toner dolum,bakırköy brother renkli toner dolumu ,bakırköy kyocera renkli toner dolumu ve renkli toner çipi,

ne zaman isterseniz bizleri arayın ve bilgi konusunda aklınıza takılan soruları talep edin.

bakırköy oki mb 451  toner dolum ve oki modül takılması,oki c301 dn renkli toner dolumu, oki c310 dn ,oki mc342w  toner dolum bakırköy,lexmark x204n renkli toner,lexmark x364  toner dolum,bakırköy epson cx 16 ve epson cx 17  toner dolumu,bakırköy renkli toner dolum firması,

yazıcı parçaları,planlı eskitme teknolojisi nedeni ile belirli bir süre sonra deforme oluyorlar. planlı eskitme,ne yazık ki firmaların açgözlü bir şekilde daha fazla ürün satma hırsından kaynaklanan bir politika. bu nedenle,buna karşı koyabilmek için,mutlaka belirli periyotlarda yazıcının belirli parçalarına bakım yapmak faydalı olacaktır.

firmamızda bu hizmeti de bulabilirsiniz.

örneğin,bir müşterimiz hp 1415 renkli yazıcısını ,çok silik basıyor şikayeti ile getirdi. herkesin aklına önce drum ömrü geliyor,fakat öyle değildi. yazıcıyı atölyede uygun bir şekilde parçaladık ve laser üniteleri ve ayna kısımlarında toza bağlı örtülme olduğunu gördük. derhal uygun solüsyonla ve aparatla temizledik ve makineyi kapattık. yazıcı neredeyse ilk günkü gibi baskı vermeye başladı. bu nedenle profesyonellik ve ar-ge çok önemlidir.

bakırköy samsung clp 310,clp 315,clp 360,clp 365 renkli toner dolumu ve yazıcı reset yazılım,samsung clx 3305 renkli toner dolumu ve reset yazılım,ml 1660 ,toner dolum,m 2670 reset,m 2675  toner dolum,m 2825 reset,samsung m 2875 toner dolum,bakırköy hp 300 kartuş dolumu,hp 301 kartuş,hp 650 kartuş,hp 950 kartuş dolumu,canon pg 40 kartuş,canon 541 kartuş dolumu,

cebinizi koruyan,doğayı koruyan,çevreyi ve ülke ekonomisini koruyan baskı çözümlerini firmamızda bulacak,düzenli olarak çalışabileceğiniz,aradığınız her ürünün kaliteli ve garantili olduğunu bildiğiniz için içiniz rahat hareket edeceksiniz.

müşterilerimiz bir süre sonra dostlarımız olmaktadır. aramızdaki dialog ürün satan ürün alan çizgisinden çıkıp,dostlar arası iletişime dönüşmekte ve yaşayacağınız en ufak bir kesintiye dahi,sanki iş ortağınızmış gibi koşarak gelmekte ve müdehale etmekteyiz.

merdiven altı üreticilere lütfen prim vermeyiniz. profesyonel firmalar ile çalışmak sizi ve cebinizi korur,her daim profesyonel destek almanızı sağlar.

.

Bizi Arayın

Verified by MonsterInsights